Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

ROK 2020/2021

FlyPark- idealna wycieczka po zdalnym nauczaniu

Każdy dzień jest dobry, by latać.
20210616 fp tarnow 1 l

    W dniu 16 czerwca uczniowie klas: 4, 5 i 8 wybrali się pod opieką Pana Tomasza Zabawskiego oraz Pani Marty Pawlik-Włudyki do… Tarnowa. W Tarnowie każdy już był, ale tym razem spojrzeliśmy na to miasto z innej strony. Okazuje się, że Tarnów to miasto ciekawostek, „Perła Renesansu”, miasto z ciekawą historią oraz mnóstwem zabytków. Zwiedziliśmy niektóre z nich, m.in.: Dworzec Kolejowy, Kościół oo. Misjonarzy, Bramę Seklerską, Czerwony Tramwaj, Rynek, Katedrę- Bazylikę Mniejszą pw. Narodzenia NMP, Zabytkową Bimę…

Czytaj więcej...

Wycieczki, wycieczki…

20210601 wycieczki 1 l

1 czerwca postanowiłam wraz z moją klasą 5 miło spędzić czas, a przy okazji zintegrować wychowanków  po długim zdalnym nauczaniu.  Postawiłam na znajdujące się niedaleko Siemiechowa urokliwe miasteczko z szeregiem różnorodnych atrakcji- Ciężkowice. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od „spotkania” z wielkim kompozytorem I.J. Paderewskim na Rynku. Następnie zajrzeliśmy do Parku Zdrojowego. Wówczas nie był jeszcze otwarty, ale mogliśmy zobaczyć atrakcje, z których będzie można skorzystać, kiedy obiekt zostanie włączony do użytku. Zrobił na nas wielkie wrażenie. To niesamowite miejsce.
    Następny punkt programu to Skamieniałe Miasteczko. Niby prawie wszyscy tutaj byli, niby nic ciekawego tu nie ma, a jednak prawda okazała się zgoła inna. Przemaszerowaliśmy głównym szlakiem, zatrzymując się przy każdej skale, poznając jej niesamowite legendy. Przewodnik nie był nam potrzebny, bo uczniowie bardzo dobrze się przygotowali.  Oczywiście na każdą skałę obowiązkowo trzeba było wyjść, do każdej szczeliny trzeba było wejść… Taki urok moich piątoklasistów. Wulkan energii!
Okazało się, że Skamieniałe Miasto to miejsce niesamowite, pełne magii, legend, zapomnianych postaci.
Był to znakomicie spędzony czas, wiele można się było dowiedzieć, wiele nauczyć, można było zobaczyć nowe miejsca, ale przede wszystkim, bo głównie o to mi chodziło- był to czas; tak długo wyczekiwanych; wspólnych rozmów i zabaw.
Dziękuję Pani Marzenie Włudyce za sprawowanie opieki nad piątoklasistami podczas wycieczki

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów

202106 pozegnanie absolwentow l1

„W drogę! Bez drogowskazów!

W drogę! Po własny los!”

25 czerwca br. odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego
i pożegnanie absolwentów. Akademię przygotowali uczniowie klasy VIII pod kierunkiem wychowawcy. 

W części artystycznej ósmoklasiści ze wzruszeniem wspominali młodzieńcze lata spędzone razem oraz podkreślali jak duże znaczenie dla ich dorosłego życia, będą miały chwile przeżyte w murach naszej szkoły. Płynące z serca słowa wdzięczności skierowali do dyrektora, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. Podziękowali za wspólnie spędzone chwile, trud włożony w edukację, wychowanie oraz ogromną cierpliwość
i okazywaną sympatię. Przedstawiciele klasy siódmej udzielili starszym kolegom wskazówek – drogowskazów na przyszłość. Obdarowali ich też symbolicznymi upominkami.

Następnie Pan Dyrektor wręczył wszystkim absolwentom świadectwa ukończenia szkoły. Pięciu z nich otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Zasłużone gratulacje i świadectwa
z paskiem oraz nagrody otrzymali: Anna G., Anna H., Natalia H., Igor I. i Julia K.

Uczniowie, którzy 1 września 2013 rozpoczęli naukę w klasie I  zakończyli kolejny etap swojej edukacji - naukę w Szkole Podstawowej w Siemiechowie. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole będą wspominać ciepło, a wartości, doświadczenia i wiedza, które stąd wynieśli przyczynią się do sukcesów w dalszym życiu. Życzymy im wytrwałości, radości i ciągłego rozwoju.

WK

Sukcesy matematyczne uczniów w roku szkolnym 2020/2021

2020 2021 sukcesy matematyczne l

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach matematycznych, które odbywały się w formie stacjonarnej. 

We wrześniu odbył się, opóźniony z powodu obostrzeń, etap wojewódzki konkursu „Krakowska Matematyka 2019/2020”. Z sukcesem wziął w nim udział uczeń naszej szkoły Wojciech Konieczny. Został on laureatem konkursu, plasując się w pierwszej dziesiątce uczestników z całego województwa małopolskiego.

W maju miał miejsce etap szkolny konkursu „Krakowska Matematyka 2020/2021”. Wojtek przystąpił do kolejnej edycji konkursu. Doskonały wynik, który osiągnął pozwoli mu wziąć udział po wakacjach w finale wojewódzkim.

Końcem kwietnia grupa chętnych uczniów zmierzyła się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Wyróżnienia w tej edycji konkursu otrzymali: Wojciech Konieczny (w kategorii Beniamin) oraz Karolina Grzyb (w kategorii Kadet).

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursach gratulujemy, ponieważ wyniki jakie uzyskali były naprawdę wysokie. Życzymy zapału w dalszym rozwijaniu matematycznych talentów!

WK

Jamno! Nadchodzimy!

20210617 IMG 20210617 125515661 HDR l

Nie minęły trzy tygodnie od powrotu wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej, a nasi uczniowie znów stanęli przed kolejnym sprawdzianem, ale ten sprawdzian był niezwykle przyjemny 17 czerwca br. uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z opiekunami Panią Ewą Dydyk, Panem Wiesławem Konieczym oraz Panią Małgorzatą Majką przystąpili do testu sprawności fizycznej (po prawie półtorarocznym siedzeniu w domu, można uznać to za nie lada wyzwanie) przemierzając żółtym szlakiem miejscowości: Siemiechów, Brzozowa, Budzyń (Sucha Góra), Jastrzębia, by dotrzeć do miejsca docelowego, czyli Jamnej. Około 20 km trasa rajdu pieszego prowadziła przez piękne tereny dolin, wzgórz, łąk i lasów.

Czytaj więcej...

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l