Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

ROK 2021/2022

Niezwykłe spotkanie z … Małym Księciem

20211124 niezwykle spotkanie z malym ksieciem 1

W dniu 24 listopada uczniowie klas: V, VI, VII, VIII pod opieką Pani Anety Knapik, Pani Jadwigi Gawełczyk oraz Pani Marty Pawlik-Włudyki wyruszyli do Tarnowa na teatralne spotkanie z bohaterem lektury Antoine de Saint-Exupéry’ego.

Mieliśmy przyjemność obejrzeć poetyczną i pełną refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Mały Książę, właściciel planety B-612, przeniósł nas na różne planety zamieszkiwane przez samotnych ludzi, z ich zaletami i przywarami, ale przede wszystkim z niemożliwością współpracy, kontaktu z innymi. Postaci, które poznał główny bohater, stanowią tak naprawdę symbole osób, które spotykamy na co dzień. Może nawet nas samych… Spotkanie z lisem (wyjątkowo pozytywnym bohaterem) pozwala natomiast wierzyć w istnienie dobra i  uczy nas „patrzeć sercem”.

Czytaj więcej...

Hołd oddany Bohaterom spod Łowczówka

20211105 lowczowek 02

5 listopada br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Siemiechowie wraz z nauczycielami oraz rodzicami, przemierzając pieszo szlaki Pogórza Ciężkowickiego w pięknej jesiennej krasie, wzięli udział w Złazie Patriotyczno – Turystycznym „Szlakami Legionistów” Łowczówek 2021, oddając tym samym hołd poległym w boju pod Łowczówkiem, czcząc 103.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 107. rocznicę Bitwy pod Łowczówkiem.

O 8.00 spod szkoły w Siemiechowie wyruszyło 41. uczniów z klas 4-8 wraz z opiekunami: organizatorem rajdu - Panem dyrektorem Grzegorzem Kierońskim, Panią Małgorzatą Majką oraz Jadwigą Gawełczyk. Cieszył również liczny udział rodziców, którzy chętnie zaangażowali się w pieszą wędrówkę, jak również absolwentów szkoły – należy się uznanie za ich postawę otwartości i odpowiedzialności za poznawanie historii sprzed 100 lat.

Jesienna aura sprzyjała, by w radosnej atmosferze pokonać dość spory odcinek trasy, która wiodła przez lasy i pola, mniejsze i większe wzniesienia. Pogórze Ciężkowickie o tej porze roku zachwyca barwami i widokami.

Czytaj więcej...

Odblaskowa szkoła

 

20211027 odblaskowa szkola

Nasza placówka bierze udział w XI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Partnerami konkursu są Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Radio Kraków.

Patronat honorowy objęli: Wojewoda Małopolski – Łukasz Kmita, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Łukasz Smółka, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie – nadinsp. Michał Ledzion, Małopolski Kurator Oświaty – Barbara Nowak.

 

Działania konkursowe podjęte przez naszą szkołę:

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA I BRZEZINKI

Ludzie ludziom  zgotowali  ten  los”.

Zofia Nałkowska

20211021 Wycieczka do Oświęcimia i Brzezinki 3

21 X odbyła się wycieczka do Oświęcimia, w której wzięli udział uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Brzozowej. Opiekę sprawowali: Pani Basia Cieśla z Brzozowej, Pan Dyrektor Grzegorz Kieroński oraz Pani Marta Pawlik-Włudyka.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, przywitaliśmy się z przewodnikiem i nastąpiło zwiedzanie obozu Auschwitz I. Wejście do obozu otwierała brama, na której widniał napis: „Arbeit macht frei”, czyli „Praca czyni wolnym”. W rzeczywistości jednak tak nie było. Ten, kto przekroczył próg tej bramy, nie miał szans na wolność, czekały go tam jedynie śmierć i wszelkiego rodzaju tortury…  Od 1942 roku obóz stał się miejscem fabrycznej, masowej zagłady ludzi (przede wszystkim Żydów). Zostało tu zamordowanych około miliona Żydów, 75 tysięcy Polaków, 21 tysięcy Cyganów, 15 tysięcy radzieckich jeńców wojennych i innych.

Czytaj więcej...

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l