Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

ROK 2021/2022

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

w roku szkolnym 2021/2022 (sesja jesienna)

 

Kl. 1

1. Anna Konieczny - 13 miejsce w kraju

2. Natalia Górak - 16 miejsce w kraju

3. Agata Sumara - 17 miejsce w kraju

 

Kl. 2

4. Kamil Korzeniowski - 20 miejsce w kraju

 

Kl. 3

5. Szymon Górak - 20 miejsce w kraju

6. Wojciech Kocoń - 20 miejsce w kraju

7. Jagoda Wierzbicka - 21 miejsce w kraju

KOLEJNYCH KILKA SŁÓW OD JULESA!

202202 list od Julesa 2

To już kolejny list, który otrzymaliśmy od Naszego Podopiecznego z akcji „Adopcja Serca”. Jules zapewnia w nim, że czuje się bardzo dobrze, choć Jego rok szkolny nie należał do najlepszych. Dużo czasu spędza z przyjaciółmi, pomagając także swoim rodzicom. Jules jest nam bardzo wdzięczny za wszystko, co dla Niego robimy, gdyż wie, że dochody jego rodziców nie pozwoliłby na opłacenie edukacji, która jest dla Niego przepustką do lepszego życia.

Czytaj więcej...

Niezwykłe spotkanie z … Małym Księciem

20211124 niezwykle spotkanie z malym ksieciem 1

W dniu 24 listopada uczniowie klas: V, VI, VII, VIII pod opieką Pani Anety Knapik, Pani Jadwigi Gawełczyk oraz Pani Marty Pawlik-Włudyki wyruszyli do Tarnowa na teatralne spotkanie z bohaterem lektury Antoine de Saint-Exupéry’ego.

Mieliśmy przyjemność obejrzeć poetyczną i pełną refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Mały Książę, właściciel planety B-612, przeniósł nas na różne planety zamieszkiwane przez samotnych ludzi, z ich zaletami i przywarami, ale przede wszystkim z niemożliwością współpracy, kontaktu z innymi. Postaci, które poznał główny bohater, stanowią tak naprawdę symbole osób, które spotykamy na co dzień. Może nawet nas samych… Spotkanie z lisem (wyjątkowo pozytywnym bohaterem) pozwala natomiast wierzyć w istnienie dobra i  uczy nas „patrzeć sercem”.

Czytaj więcej...

Hołd oddany Bohaterom spod Łowczówka

20211105 lowczowek 02

5 listopada br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Siemiechowie wraz z nauczycielami oraz rodzicami, przemierzając pieszo szlaki Pogórza Ciężkowickiego w pięknej jesiennej krasie, wzięli udział w Złazie Patriotyczno – Turystycznym „Szlakami Legionistów” Łowczówek 2021, oddając tym samym hołd poległym w boju pod Łowczówkiem, czcząc 103.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 107. rocznicę Bitwy pod Łowczówkiem.

O 8.00 spod szkoły w Siemiechowie wyruszyło 41. uczniów z klas 4-8 wraz z opiekunami: organizatorem rajdu - Panem dyrektorem Grzegorzem Kierońskim, Panią Małgorzatą Majką oraz Jadwigą Gawełczyk. Cieszył również liczny udział rodziców, którzy chętnie zaangażowali się w pieszą wędrówkę, jak również absolwentów szkoły – należy się uznanie za ich postawę otwartości i odpowiedzialności za poznawanie historii sprzed 100 lat.

Jesienna aura sprzyjała, by w radosnej atmosferze pokonać dość spory odcinek trasy, która wiodła przez lasy i pola, mniejsze i większe wzniesienia. Pogórze Ciężkowickie o tej porze roku zachwyca barwami i widokami.

Czytaj więcej...

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l