Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

rok szkolny i katechetyczny 2021/2022

Liga Niezwykłych Umysłów

Niezwykłe spotkanie z … Małym Księciem

20211124 niezwykle spotkanie z malym ksieciem 1

W dniu 24 listopada uczniowie klas: V, VI, VII, VIII pod opieką Pani Anety Knapik, Pani Jadwigi Gawełczyk oraz Pani Marty Pawlik-Włudyki wyruszyli do Tarnowa na teatralne spotkanie z bohaterem lektury Antoine de Saint-Exupéry’ego.

Mieliśmy przyjemność obejrzeć poetyczną i pełną refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Mały Książę, właściciel planety B-612, przeniósł nas na różne planety zamieszkiwane przez samotnych ludzi, z ich zaletami i przywarami, ale przede wszystkim z niemożliwością współpracy, kontaktu z innymi. Postaci, które poznał główny bohater, stanowią tak naprawdę symbole osób, które spotykamy na co dzień. Może nawet nas samych… Spotkanie z lisem (wyjątkowo pozytywnym bohaterem) pozwala natomiast wierzyć w istnienie dobra i  uczy nas „patrzeć sercem”.

 

20211124 niezwykle spotkanie z malym ksieciem 2

Spektakl, bogaty w wątki edukacyjne, porusza kwestię odpowiedzialności, samotności, wyobcowania, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. To także mądra, metaforyczna historia o dorastaniu do człowieczeństwa, o dokonywaniu wyboru, co jest dobre, a co złe, a także o najważniejszej wartości na ziemi- o miłości i śmierci...

Multimedialna oprawa, wzbogacona o stworzoną specjalnie w tym celu muzykę, przeniosła nas na ponad godzinę w magiczny świat.

Wyjazd był bardzo udany, można było przypomnieć sobie i utrwalić treść lektury, wyciągnąć wiele nauk, wniosków dotyczących życia, podziwiać piękną grę aktorską, obcować z kulturą przez duże K. Spektakl zrobił na nas wrażenie. Był to naprawdę wspaniały, emocjonalny czas, które minął nam w okamgnieniu. 

M.P-W

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l