Szkoła Podstawowa w Siemiechowie

ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2 0 2 2 | 2 0 2 3

Liga Niezwykłych Umysłów

ROK 2022/2023

Bezpieczeństwo w sieci to podstawa, więc dbajmy o nie razem!

kurs_Cyberbezpieczenstwo

Uczniowie klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Siemiechowie zrealizowali kurs e-learningowy z zakresu Cyberprzemocy. Uzyskali certyfikaty kursu „Cyberprzemoc – kompromitujące nagranie w sieci”. 

Kurs porusza problematykę cyberprzemocy i sposobów reagowania na kompromitujące nagrania w sieci. Uczniowie poznali sposoby, jak reagować na cyberprzemoc występującą w Internecie i jak zgłosić do moderacji niestosowny film opublikowany na YouTubie.

Zaprezentowana została uczniom platforma e-learningowa https://it-szkola.edu.pl/. Każdy z uczniów założył konto i teraz ma możliwość skorzystania z bogatej oferty kursów.

Nauczyciel  Robert Kraj, który jest certyfikowanym trenerem IT zaprezentował ciekawe kursy dedykowane dla uczniów z kategorii:

-Cyberbezpieczeństwo

-Algorytmika i programowanie

-Edukacja medialna

-Multimedia, grafika i technologie internetowe

-Szachy

-Sztuczna Inteligencja

Kursy składają się z różnorodnych treści: nagrane wykłady, filmy instruktażowe, „pigułki wiedzy”, prezentacje, ćwiczenia, dodatkowe materiały. Nie ma ograniczenia czasowego na realizację kursu. Każdy kurs kończy się interaktywnym testem. Pozytywne zaliczenie testu /od 70%/ umożliwia uzyskanie imiennego certyfikatu.

Wspólnie z uczniami omawiane zostało zagadnienie cyberprzemocy.

Internet przynosi nam wiele korzyści, ale naraża też na niebezpieczeństwa. Jednym z nich jest cyberprzemoc, czyli agresywne zachowania lub działania w sieci. Dotyczy to takich zjawisk jak dręczenie, nękanie bądź prześladowanie w Internecie. Cyberprzemoc może przybierać różne formy tj. agresji słownej, upubliczniania upokarzających zdjęć i filmów, wykluczenia z grona wirtualnych znajomych, szantażu. Musimy pamiętać że rozprzestrzenia się szybko, a jej sprawcy niestety zwykle czują się anonimowi. Wszyscy musimy pamiętać, że agresja w sieci jest tak samo szkodliwa jak ta w świecie realnym i może nieść ze sobą przykre konsekwencje.

Siatkarskie emocje!

 

20221112 mecz siatkarski l

 

Dnia 12 listopada br. grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pana dyrektora Grzegorza Kierońskiego oraz pani Małgorzaty Majki miała okazję obejrzeć na żywo mecz siatkówki mężczyzn.

Hala Podpromie w Rzeszowie zgromadziła kibiców dwóch drużyn: Asseco Resovii Rzeszów oraz Indykpolu AZS Olsztyn, które rozegrały mecz w ramach 9. kolejki PlusLigi. Gospodarze wygrali pierwsze dwa sety,  a po porażce w trzecim szybko przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w kolejnej partii, wygrywając całe spotkanie wynikiem 3:1.

Na parkiecie mogliśmy podziwiać niesamowite umiejętności doświadczonych siatkarzy, w tym kilku reprezentantów narodowych drużyn Polski, Stanów Zjednoczonych, Słowenii, Francji, Holandii i Czech. W spotkaniu nie brakowało emocji, zaciętej walki i efektowych akcji. Emocjonująca rywalizacja dostarczyła nam wielu wrażeń. Warto też podkreślić atmosferę jaka panowała na wypełnionych po brzegi trybunach. Młodzież miała świetną okazję zobaczyć jak prawdziwi kibice dopingują swoją drużynę z pełnym szacunkiem dla drużyny przeciwnej.

Po meczu udało nam się nawet namówić kilku siatkarzy na pamiątkowe zdjęcie. Niemałą rolę odegrał tutaj przygotowany przez naszą Uczennicę transparent .

Siatkarskie emocje, wspaniała atmosfera spotkania, doborowe towarzystwo i dopisujące humory pozwoliły zaliczyć wycieczkę do bardzo udanych, co najlepiej podsumowuje pytanie uczniów: „Kiedy kolejny wyjazd?”

Wyjazdy na mecze siatkówki wpisujemy na stałe do naszego kalendarza i z niecierpliwością czekamy na kolejny. Naprawdę warto!

MM

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole!

20221111 Swieto Niepodleglosci lNie oderwiemy się od przeszłości. Nie pozwolimy jej sobie wyrwać z duszy – te słowa były hasłem przewodnim akademii poświęconej upamiętnieniu 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która miała miejsce 8 listopada br. w naszej szkole. Po uroczystym, wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego zgromadzeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie obejrzeli przygotowane pod okiem pani Eweliny Koniuszy-Sierakowskiej i pani Małgorzaty Majki przedstawienie, ukazujące w krótkich scenach historię Polski od upadku, po pierwszym rozbiorze do pamiętnego dnia odzyskania niepodległości.

Dzieje Polski ukazane były na przestrzeni ponad stu lat z różnych perspektyw. Na scenie pojawili się król Stanisław August Poniatowski z dworzanami, Stanisław Małachowski z posłami, Ignacy Krasicki, generał Henryk Dąbrowski, Józef Wybicki, żołnierze, ale także zwykli obywatele Narodu Polskiego walczący w powstaniach i nieustannie zatrwożeni o losy swojego kraju.

Bardzo wymowną sceną był przygotowany przez uczniów i pięknie wykonany taniec, przedstawiający symboliczny upadek umiłowanego kraju.

Czytaj więcej...

Klasa IV i "FORT WAPITI"

„Fort Wapiti”, czyli Wioska Indiańska w Zalasowej to miejsce, które stało się celem integracyjnej wycieczki klasy IV. Dla uczniów było to bardzo pouczające spotkanie z kulturą Indian. Czwartoklasiści zobaczyli tradycyjne urządzone tipi, stroje, biżuterię oraz broń. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu- pokonywali indiański tor przeszkód, strzelali z łuku, łowili ryby, brali udział w wyścigu węży, polowali na bizona oraz rzucali do celu na bizonie rogi. Na specjalnych warsztatach każdy wykonał tradycyjny, indiański naszyjnik. Chętni poddali się malowaniu twarzy.

20221006 IMG 20221006 120059 fort wapiti klasa 4 1000 l

 

Wyjazd udał się znakomicie także dzięki pięknej i słonecznej pogodzie. Wszyscy wrócili w dobrych humorach, z pamiątkami zakupionymi w indiańskim sklepiku.

BK

20200914 edziennik vulcan

nowa era komputera

Podsumowanie sukcesów sportowych w SP w Siemiechowie

2022 9 miejsce w mistrzostwach Polski grawer l

 

LIST OD JULESA

20200909 Jules 5602 1000 l

katechizm bierzmowanych

plakat KV DLA DZIECI 500px l 

KORONAWIRUS

Infolinia Ministerstwa Zdrowia
- tel. 800 190 590 -

(czynna całodobowo).

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.gov.pl/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

Plakaty:

Plakat KV DLA DZIECI - PDF

KV plakat A3 DRUK - PDF

KV plakat A3 DRUK 500px l